botox-jolanta-wypler-medycyna-estetyczna

TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX):

Toksyna botulinowa to neurotoksyna stosowana w medycynie estetycznej, neurologii i wielu innych dziedzinach medycyny. Jej działanie polega na zwiotczeniu mięśni w okolicy podania poprzez zablokowanie wydzielania acetylocholiny, co osłabia zdolność mięśnia do skurczu. Toksyna botulinowa powoduje również blokadę wydzielania potu i łoju przez gruczoły zlokalizowane w skórze. Działanie toksyny jest odwracalne i czasowe. 

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej rekomendowany jest w przypadku:

  • Redukcji i usunięcia zmarszczek mimicznych, w tym lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek króliczych, kurzych łapek, zmarszczek palacza, brukowania brody, zmarszczek w obrębie szyi,
  • Likwidacji uśmiechu dziąsłowego, bruksizmu, nadpotliwości w obrębie czoła, pach, dłoni i stóp,
  • Leczenia migreny

Na czym polega zabieg:

Domięśniowo przy użyciu bardzo cienkiej i krótkiej igły w ściśle określone punkty na twarzy, szyi lub innej okolicy poddawanej zabiegowi (pachy, dłonie, stopy) podaje się za pomocą iniekcji toksynę botulinową. Zabieg nie jest długi, trwa około 15-20 minut w zależności od ilości wstrzykiwanych okolic lub ilości wyznaczonych punktów wstrzyknięcia. Dyskomfort podczas podawania preparatu jest minimalny i większość Pacjentów nie wymaga zastosowania środków znieczulających. W przypadku leczenia nadpotliwości dłoni i stóp stosuje się miejscowe znieczulenie kremem znieczulającym lub znieczulenie nasiękowe – bolesność tych okolic jest odczuwalna. 

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

Przez okres 12 godzin po zabiegu w okolicy podania preparatu unikać masażu i innych manipulacji w okolicy wkłuć. Przez około 4 godziny po zabiegu nie wolno pochylać głowy do przodu (np. schylanie, zawiązywanie butów, czytanie), unikać pozycji leżącej i nadmiernego wysiłku fizycznego (np. taniec, jogging, siłownia, jazda na rowerze, szybki spacer). Przez kilka godzin po zabiegu (najlepiej przez 24 godz.) obowiązuje zakaz palenia papierosów, a także stosowania wyrobów z nikotyną i spożywania alkoholu. Nie nakładać makijażu na miejsca wkłucia igłą przez okres 12 godz. Unikać latania samolotem w czasie 72 godzin po zabiegu oraz wykonywania innych zabiegów w obrębie obszaru poddanego zabiegowi w okresie 14 dni po zabiegu. Do pielęgnacji skóry stosować kremy regenerujące naskórek, bez substancji drażniących. Należy unikać wysokiej temperatury otoczenia, sauny, opalania się na słońcu, solarium – wysoka temperatura skraca czas działania toksyny botulinowej. 

Efekty zabiegu:

Działanie botuliny utrzymuje się najczęściej od 3 do 6 miesięcy (w okolicy bocznego kąta oka w miejscu tzw. „kurzych łapek” efekt utrzymuje się ok 2-4 miesięcy) – czas trwania zależy od wielu czynników, w tym od uwarunkowań osobniczych (wrażliwość), wykonywania zabiegów w przeszłości, mimiki twarzy, trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy. Zabieg można powtórzyć nie wcześniej, niż po upływie 3 miesięcy od podania preparatu.

Efekt zabiegu zauważymy już kilka godzin po. Pełne działanie wymaga około 14 dni. 

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638