hydroksyapatyt-wapnia-wypler

HYDROKSYAPATYT WAPNIA:

Z biegiem lat nasza skóra traci białka strukturalne takie jak kolagen i elastyna – w efekcie skóra traci elastyczność, pojawia się zwiotczenie. Hydroksyapatyt to minerał występujący naturalnie w przyrodzie, który  jest też składnikiem kości i zębów, stanowiąc ich rusztowanie. Zabieg z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia (CaHA) przeznaczony jest do redukcji zmarszczek, bruzd, ubytków objętościowych, a także modelowania twarzy o przedłużonym czasie działania. Preparat zawierający hydroksyapatyt wapnia jest stymulatorem syntezy kolagenu. W trakcie wykonania zabiegu daje korektę zmarszczek i redukcję bruzd, a także długotrwale zwiększa objętość skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu. W wykorzystanym do zabiegu preparacie znajdują się maleńkie, gładkie cząsteczki hydroskyapatytu wapnia tworzące zawiesinę w sodzie karboksymetylocelulozy. Po podaniu preparatu w danym obszarze cząsteczki CaHA tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się włókna kolagenu (w skórze właściwej tworzy się zwarta siatka włókien kolagenowych), tworzone przez ludzki organizm, a to zapewnia długotrwałe efekty.

Przy pomocy preparatu uzyskuje się dobre i naturalne efekty odmłodzenia grzbietów rąk, a także poprawy napięcia skóry w okolicy ramion, brzucha i innych części ciał, gdzie dochodzi do utraty jędrności i wiotkości. 

Zabieg jest rekomendowany do:

  • korekcji policzków,
  • fałdów nosowo-wargowych, 
  • krawędzi żuchwy, 
  • fałdy podbródkowej oraz bruzdy bródkowej 
  • wszystkich ubytków tkankowych. 

Na czym polega zabieg:

Preparat zawierający hydroksyapatyt wapnia ma postać mlecznej zawiesiny umieszczonej w jednorazowej strzykawce. Do preparatu dodaje się znieczulenie- lignokainę. Zabieg trwa około 30 minut. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą igły lub kaniuli podskórnie – sposób podania wybiera lekarz w zależności od problemu i obszaru poddanego zabiegowi, w tym w zależności od uwarunkowań anatomicznych

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

Po zabiegu należy delikatnie rozmasować wprowadzoną substancję w celu równomiernego rozłożenia preparatu. Należy unikać przebywania w wysokiej i bardzo niskiej temperaturze (sauna, solarium, mocne nasłonecznienie, mróz), która może spowodować powstanie stanu zapalnego (szczególnie w okresie pierwszych 10 dni po zabiegu). Należy unikać mechanicznego forsowania poddanych zabiegowi obszarów: masowania, ucisku, pocierania, rozciągania, a także spania przez kilka dni w pozycji mogącej spowodować uciśnięcie miejsca podania preparatu, a co za tym idzie przemieszczenia preparatu. 

Efekty zabiegu:

Efekty iniekcji są widoczne są natychmiast po zabiegu, ale efekt oceniany jest po upływie 4-6 tygodni od zabiegu, a końcowy finalny zabiegu po około 3 miesiącach. Otrzymane efekty utrzymują się w zależności od różnych czynników około 18 miesięcy i w przypadku chęci ich podtrzymania, po tym okresie zabieg można powtórzyć.

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638