kwas-hialuronowy-wypler-medycyna-estetyczna

KWAS HIALURONOWY:

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w każdym organizmie. Jej najwyższe stężenie znajduje się w skórze właściwej. Kwas hialuronowy ma bardzo silne powinowactwo do wody – jedna cząstka kwasu jest w stanie związać ponad 200 cząsteczek wody. Dzięki swoim właściwościom, kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie naszej skóry.  Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, przez co zapewnia nam jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę. Z wiekiem jednak jego ilość w skórze maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Odpowiedni poziom kwasu hialuronowego jest więc jednym z podstawowych warunków młodego wyglądu, sprężystości i elastyczności naszej skóry. 

JAK TAK NAPRAWDĘ DZIAŁA KWAS HIALURONOWY?

Za młodu nasza skóra jest bardzo bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem tracimy tą cenną substancję. Spadek ilości kwasu hialuronowego w skórze jest jednym z powodów powstawania zmarszczek, powoduje także wiotkość i przesuszenie skóry, a także zmiany objętości w obrębie twarzy. Zmniejsza się także odpowiedź odpornościowa co zaburza proces gojenia tkanek. 

Dodatkową rolą kwasu hialuronowego jest stymulacja produkcji kolagenu w skórze i hamowanie jego degradacji. Przekłada się na fakt, że po zastosowaniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego po upływie czasu jego utrzymywania się w tkankach, skóra wygląda lepiej, niż przed zabiegiem. 

Kwas hialuronowy, którego używa się do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest sterylnym żelem zawierającym stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia syntetycznego, pozyskiwany drogą biofermentacji, przez co pozbawiony jest właściwości alergizujących i nie wymaga wykonania przed zabiegiem testów uczuleniowych. 

Dzięki swoim właściwościom, kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie naszej skóry.  Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, przez co zapewnia nam jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego rekomendowany jest w przypadku:

  • Redukcji zmarszczek i bruzd w okolicy twarzy, szyi, dekoltu (kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki czołowe, lwia bruzda, zmarszczki na policzkach, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki szyi, zmarszczki dekoltu),
  • Zmiany i przywrócenia objętości tkanek (wolumetria i konturowanie owalu twarzy, powiększanie i modelowanie ust, wypełnienie doliny łez, redukcja ubytków tkanki podskórnej),
  • Rewitalizacji skóry na danym obszarze (odmłodzenie i przywrócenie odpowiedniego nawilżenia, regeneracja skóry, redukcja blizn potrądzikowych),

Na czym polega zabieg:

Zabieg trwa 10-20 minut i poprzedza go znieczulenie skóry preparatem miejscowo znieczulającym. Preparat użyty do zabiegu zostaje wcześniej dobrany przez specjalistę. 

Po wstrzyknięciu preparatu, kwas hialuronowy wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając tym samym bruzdy, zmarszczki lub modelując, ale także powoduje efekt natychmiastowego wypełnienia miejsca podania. 

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

Ważne jest aby delikatnie rozmasować wprowadzoną substancję w celu równomiernego rozłożenia preparatu. Należy unikać przebywania w wysokiej i bardzo niskiej temperaturze (sauna, solarium, mocne nasłonecznienie, mróz), która nasila rozkład preparatu przez hialuronidazę (enzym, który rozkłada kwas hialuronowy). Może on spowodować powstanie stanu zapalnego (szczególnie w okresie pierwszych 10 dni po zabiegu). Ważne jest także picie dużej ilości wody w celu nawodnienia (min.1,5 l wody). Zaleca się stosowanie filtrów 50SPF UVB i UVA. Do codziennej pielęgnacji zaleca się stosować kremy regenerujące naskórek. W celu uniknięcia zakażeń bakteryjnych i stanu zapalnego skóry i tkanek podskórnych nie zaleca się nakładania makijażu, dotykania brudną ręką, przytulania się do zwierząt, kąpieli na basenie, prac w kurzu, zapyleniu- do czasu wygojenia skóry. W celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku można przykładać przez czystą ściereczkę zimne okłady do miejsc poddanych zabiegowi.

Efekty zabiegu:

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po podaniu preparatu. Końcowy efekt oceniany jest po upływie kilku tygodni od zabiegu, ponieważ preparat może jeszcze zwiększyć swoja objętość nawet do 20-30%. Po zabiegu możemy cieszyć się uzyskanym efektem średnio przez 6-12 miesięcy, po tym okresie zabieg można powtórzyć. 

Zarówno czas trwania efektu zabiegu jak i efekt końcowy zależy od rodzaju skóry, miejsca iniekcji, ilości preparatu, stanu zdrowia, wieku, wyjściowej elastyczności skóry, indywidualnej reakcji skóry i organizmu na podany preparat, mimiki twarzy oraz stylu życia pacjenta. 

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638