mezoterapia-medycyna-estetyczna-jolanta-wypler

MEZOTERAPIA:

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki jego działaniu dostarczamy substancje odżywcze bezpośrednio do skóry i tkanki podskórnej. Skład tzw. koktajle do mezoterapii jest bardzo zróżnicowany w zależności od pożądanego działania. W składzie możemy znaleźć substancje takie jak: kwas hialuronowy, kwas bursztynowy, witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy i wiele innych substancji aktywnych. 

Metodą mezoterapii igłowej wprowadzamy pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Dzięki mechanicznej stymulacji skóry za pomocą iniekcji pobudzamy skórę do samoregeneracji. 

Zabieg mezoterapii rekomenduje w celu:

  • Przywrócenia skórze zdrowego wyglądu, redukcji drobnych zmarszczek, poprawy prawidłowego nawilżenia i ukrwienia skóry, 
  • Wyrównania kolorytu skóry, usunięciu przebarwień, rozjaśnienia skóry w okolicy powiek, poprawy cyrkulacji limfy w okolicy powiek dolnych, redukcji obrzęków powiek dolnych,
  • zapobieganiu i zmniejszeniu wypadania włosów, pobudzeniu mieszków włosowych do wzrostu, poprawy wyglądu włosów osłabionych i zniszczonych.
  • wspomagania walki z cellulitem, rozstępami i bliznami, 
  • wspierająco w regeneracji skóry i tkanek podskórnych, pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. 

Na czym polega zabieg:

Zabieg polega na wykonaniu iniekcji przy użyciu bardzo cienkiej i krótkiej igły śródskórnie lub podskórnie lub za pomocą cienkiej i długiej kaniuli (tępo zakończonej igły) w obszarze zabiegowym na poziomie skóry lub podskórnie. Zabieg jest poprzedzony znieczuleniem miejscowym w postaci kremu znieczulającego, co sprawia, że dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest znacznie zmniejszony. Ślady po nakłuciach bardzo szybko znikają, mogą utrzymywać się w zależności od podanego preparatu od kilku godzin do kilku dni.

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

W celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku można przykładać przez czystą ściereczkę zimne okłady do miejsc poddanych zabiegowi. Unikać spożywania alkoholu przez okres 24 godz. po zabiegu. Do pielęgnacji używać kremów regenerujących obojętnych dla skóry. Do przemywania twarzy w ciągu 24 godzin po zabiegu stosować Octanisept. Unikać przebywania w wysokiej temperaturze (sauna, solarium, opalanie na słońcu) przez okres 7 dni po zabiegu. Zaleca się stosowanie na stałe wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Unikać przez okres 24 godzin : kąpieli na basenie, zabaw i spania ze zwierzętami, dotykania poddanych zabiegowi okolic brudną ręką, brudnych prac w kurzu, zapyleniu itp., zmienić na czyste ręczniki, pościel. Nie nakładać makijażu na miejsca wkłucia igłą przez okres 12 godz. Nie wolno zdrapywć ewentualnie powstałych po zabiegu strupków. Należy także pić dużą ilość wody, min. 1,5 l. 

Efekty zabiegu:

Aby uzyskać satysfakcjonujące i widoczne efekty należy wykonać serię 2-6 zabiegów w odstępach co 1-6 tygodni w zależności od rodzaju preparatu, nasilenia objawów, oczekiwań Pacjenta. Część preparatów, dla podtrzymania efektu, wymaga wykonania kilku sesji w roku, a część jedynie zabiegu przypominającego po 2-6 miesiącach od zakończenia serii. Efekty terapii widoczne najczęściej już po pierwszym zabiegu. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarza. 

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638