
PEELINGI CHEMICZNE:
Peelingi chemiczne to zabiegi polegające na prowokowaniu złuszczania naskórka poprzez zastosowanie na powierzchnię skóry odpowiednio dobranych substancji. Peelingi dzielimy w zależności od głębokości działania na: powierzchowne, które obejmują część naskórka; średnio głębokie, które docierają do warstwy podstawnej – granica pomiędzy naskórkiem i skórą właściwą i głębokie, które złuszczają cały naskórek dochodząc do skóry właściwej.
JAKIE DZIAŁANIE MAJĄ PEELINGI:
Zabieg ma na celu zmianę wyglądu skóry poprzez pobudzenie procesu regeneracji, wzrostu i tworzenia nowych komórek naskórka, a także pobudzenie do wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi dochodzi do ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek, przebarwień i blizn, zmniejszenia nasilenia objawów posłonecznego starzenia się skóry, redukcji łojotoku, redukcji zmian trądzikowych. Zabieg najczęściej wykonuje się w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, jednak dostępne są również preparaty do stosowania na klatkę piersiową i plecy.
Peeling chemiczny rekomenduje się w przypadku:
- spowolnienia procesów starzenia się skóry,
- uszkodzenia posłonecznego skóry, rogowacenia słonecznemu,
- płytkich blizny potrądzikowe, redukcji zmian trądzikowych,
- redukcji blizn i rozstępów,
- zaburzeń pigmentacji, przebarwień pozapalne, ostudy, plam soczewicowatych,
- zaskórników i rozszerzonych porów, łojotoku,
- redukcji zmarszczek mimicznych i posłonecznych,
- suchej, “zmęczonej” skóry w celu odświeżenia.
Na czym polega zabieg:
Na początku skóra Pacjenta zostaje dokładnie i dogłębnie oczyszczona. Następnie na jej powierzchnię nakłada się właściwy roztwór peelingu. Ilość warstw, czas pozostawania substancji na skórze zależą od wskazania, głębokości peelingu i indywidualnej reakcji skóry. Po zabiegu substancję zmywa się specjalnym preparatem neutralizującym działanie kwasu. Na skórę nakłada się krem łagodzący i przyspieszający regenerację naskórka.
Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?
Należy pamiętać aby do pielęgnacji pozabiegowej używać kremów wspomagających regenerację skóry, obojętnych dla skóry. W celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku można przykładać przez czystą ściereczkę zimne okłady do miejsc poddanych zabiegowi. Unikać ekspozycji na słońce i promieniowanie ultrafioletowe (m.in. w solarium) przez okres 4 tygodni po zabiegu. Bezwzględnie zaleca się stosowanie na stałe wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Należy unikać innych zabiegów w obrębie obszaru poddanego zabiegowi w okresie 2 tygodni od ostatnio przeprowadzonego zabiegu (chyba, że lekarz zdecyduje inaczej). Zakaz zdrapywania łuszczącej się skóry i ewentualnie powstałych po zabiegu strupków. Nie należy nakładać makijażu na miejsca poddane zabiegowi przez okres 24 godz. lub dłużej, jeśli skóra jest uszkodzona.
Efekty zabiegu:
W zależności od kondycji skóry, nasilenia objawów starzenia i typu stosowanego kwasu, wykonuje się od 1 do 4 zabiegów w odstępach 17-21 dni i dopiero po wykonaniu pełnej serii zabiegowej zobaczyć można efekt docelowy. Zabieg może mieć działanie lecznicze lub profilaktyczne.
Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638