PRP ANGEL SYSTEM:

Angel System to innowacyjny system przygotowujący koncentrat osocza bogatopłytkowego. Nowoczesny sprzęt daje możliwość kontroli poziomu płytek krwi, neutrofilii i erytrocytów w PRP, a to pozwala na dobór odpowiedniego stężenia i dostosowanie do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Urządzenie daje gwarancję bezpieczeństwa , dzięki zamkniętemu systemowi, a co najważniejsze Angel System to obecnie najnowocześniejszy separator umożliwiający pozyskanie płytek krwi od 5 do nawet 14 razy wyższego stężenia niż inne dostępne na rynku urządzenia (powyżej 2 500 000 płytek w 1µl). Dzięki temu system charakteryzuje się bardzo wysoka efektywnością – zazwyczaj procedura wymaga wykonania jednego zabiegu, zamiast zwyczajowych trzech zabiegów w serii. Zabieg wykonuje się tradycyjną metodą mezoterapii.

MAGICZNA MOC WYSOKOSTĘŻONEGO OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO:

Osocze bogatopłytkowe (nazywane również wampirzym liftingiem) jest zabiegiem silnie regenerującym i odmładzającym – poprawia jędrność i sprężystość skóry. Działa także na problemy wieku młodzieńczego takie jak trądzik, czy towarzyszące mu często blizny potrądzikowe. Świetne efekty pozabiegowe uzyskuje się także w leczeniu rozstępów oraz łysienia o różnym podłożu, problemów cery naczyniowej, trądziku różowatego oraz leczeniu rumienia.
Zabieg jest autologiczny – Pacjent jest jednocześnie dawcą jak i biorcą, dzięki czemu nie ma ryzyka odrzucenia, a stężenie płytek krwi (trombocytów) po odwirowaniu przewyższa ich wartość wyjściową.
Uzyskany koncentrat płytek krwi zostaje wstrzyknięty pod skórę w obszarze wymagającym regeneracji metodą mezoterapii. Dzięki aktywności czynników wzrostu stymulowane jest namnażanie i wzrost komórek, produkcja kolagenu i elastyny przez fibroblasty, a także powstawanie nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się odżywienie i dotlenienie tkanek. Czynniki wzrostu aktywują także komórki macierzyste, które charakteryzują się silnym regeneracyjnie działaniem.
Osocze bogatopłytkowe jest w stanie stymulować także powstawanie kwasu hialuronowego, który przyczynia się do odmłodzenia tkanek skóry.

Zabieg wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym zaleca się:

  • w celu zniwelowania oznak starzenia się skóry (wiotka skóra, zmniejszona gęstość skóry, utrata jędrności skóry),
  • w celu redukcji blizn potrądzikowych i pozabiegowych,
  • regeneracji skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej, w leczeniu trudno gojących się ran,
  • w przypadku łysienia typu męskiego, nadmiernego wypadania włosów, włosów zniszczonych, osłabionych.

Na czym polega zabieg:

Początkowo pobiera się krew do specjalnej, jałowej probówki zawierającej środek zapobiegający wykrzepianiu krwi. Próbówkę wiruje się w odpowiednich warunkach, co pozwala uzyskać preparat osocza rozdzielony na frakcję ubogo i bogatopłytkową oraz frakcję krwinek czerwonych, która nie jest wykorzystywana podczas zabiegu. Osocze bogate w płytki pobiera się do strzykawki i podaje w formie mezoterapii – seryjne, liczne wkłucia w okolicę zabiegową, śród lub podskórnie.

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

W celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku można przykładać przez czystą ściereczkę zimne okłady do miejsc poddanych zabiegowi. Należy unikać spożywania alkoholu przez okres 24 godz. po zabiegu. Do pielęgnacji używać kremów regenerujących obojętnych dla skóry (bez kwasów owocowych, retinolu, wit.C itp.). Unikać przebywania w wysokiej temperaturze (sauna, solarium, opalanie na słońcu) przez okres 7 dni po zabiegu. Zaleca się stosowanie na stałe wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. W celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego miejsc wkłucia igłą unikać przez okres 24 godz.: kąpieli na basenie, zabaw i spania ze zwierzętami, dotykania poddanych zabiegowi okolic brudną ręką, brudnych prac w kurzu, zapyleniu itp., zmienić na czyste ręczniki, pościel. Nie nakładać makijażu na miejsca wkłucia igłą przez okres 12 godz.

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty działania osocza są zauważalne już po kilku dniach od podania. Proces remodelingu skóry rozpoczyna się po około 2-3 tygodniach od podania preparatu, efekt ostateczny występuje po około 6-12 tygodniach. Do osiągnięcia pełnego i zadowalającego efektu systemem Angel potrzeba 1 zabiegu powtarzalnego co 6-12 miesięcy.

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638