wolumetria-medycyna-estetyczna-jolanta-wypler

WOLUMETRIA:

W miarę starzenia się skóry dochodzi w niej do ubytku białek strukturalnych – kolagenu i elastyny, fragmentacji i dezorganizacji włókien kolagenowych – w efekcie skóra traci elastyczność, pojawia się zwiotczenie. Polikaprolakton jest bioresorbowalnym stymulatorem syntezy kolagenu. W trakcie wykonania zabiegu daje korektę zmarszczek i redukcję bruzd, a także długotrwale zwiększa objętość poprzez stymulację syntezy kolagenu- mikrosfery PLC stymulują proces neokolagenezy. Polikaprolakton (PLC) jest to substancja przeznaczona do wstrzykiwania, implantowana podskórnie, w celu zapewnienia długotrwałej korekcji zmarszczek oraz innych niedoskonałości tkanki łącznej.  Substancja PLC ulega całkowitej i przewidywalnej bioresorpcji na drodze hydrolizy (jest całkowicie wchłanialna przez organizm) oraz ma wysoki profil bezpieczeństwa (jest całkowicie biokompatybilna, dlatego nie wymaga wykonywania wcześniej testów skórnych alergicznych).

PREPARATY:

Preparat PLC jest dostępny w 4 wersjach: S, M, L, E -różniących się między sobą długością czasu działania (poprzez różną długość łańcuchów PLC zawartą w mikrosferach), a wszystkie pozostałe właściwości produktu są identyczne dla całej gamy preparatów. Czas utrzymywania się efektu zabiegowego jest zależny od wersji produktu : S- 1 rok, M-2 lata, L- 3 lata, E- 4 lata.

Zabieg wolumetrii rekomenduje w celu: 

  • redukcji zmarszczek i bruzd w okolicy twarzy, szyi, dekoltu
  • zmiany i przywrócenia objętości tkanek, konturowania owalu twarzy,
  • rewitalizacji skóry na danym obszarze: jej odmłodzenia i przywrócenia prawidłowego napięcia skóry, a także w celu regeneracji skóry.

Na czym polega zabieg:

Preparat polikaprolaktonu ma postać mlecznej zawiesiny umieszczonej w jednorazowej strzykawce. Do preparatu dodaje się znieczulenie. Zabieg trwa około 30 minut. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą igły lub kaniuli.

Co powinieneś wiedzieć po zabiegu?

Po zabiegu należy delikatnie rozmasować wprowadzoną substancję w celu równomiernego rozłożenia preparatu. Należy unikać przebywania w wysokiej i bardzo niskiej temperaturze (sauna, solarium, mocne nasłonecznienie, mróz), która może spowodować powstanie stanu zapalnego (szczególnie w okresie pierwszych 10 dni po zabiegu). Należy unikać mechanicznego forsowania poddanych zabiegowi obszarów: masowania, ucisku, pocierania, rozciągania, a także spania przez kilka dni w pozycji mogącej spowodować uciśnięcie miejsca podania preparatu PLC, a co za tym idzie przemieszczenia preparatu. Należy unikać nadmiernej mimiki przez około 48-72 h.

Efekty zabiegu:

Efekty iniekcji widoczne są natychmiast po zabiegu, ale efekt oceniany jest po upływie 4-6 tygodni od zabiegu, a końcowy efekt zabiegu po około 3 miesiącach. Otrzymane efekty utrzymują się w zależności od wariantu preparatu

Aby uzyskać więcej informacji o zabiegu, umówić wizytę lub zapytać o ceny zadzwoń: 609 684 638